Nedostatek místa? Vestavěná skříň, řešení téměř na všechno

19.04.2018

Máte malý byt? Nemáte dostatek úložných prostor, nebo zkrátka jen bojujete s místem? Zkuste vestavěnou skříň na míru. Dokáže i z jednoduchého zákoutí udělat praktický koutek.


Říkáte si skříň, tu si přeci mohu koupit v nějakém specializovaném obchodě s nábytkem a ještě ušetřím. Ano, ušetříte, ale zpravidla se vám skříň dříve či později rozpadne. Obchody, které nabízejí nízké ceny, samozřejmě, mají i levné materiály. A je rozdíl pokud máte dát za skříň tři tisíce korun, ale musíte ji každé dva roky měnit, nebo dáte jednou tolik a vydrží vám na celý život a budete ji mít od zdi ke zdi.

Proč vestavěná?

Nemusíte mít šikmý strop nebo křivé zdi, abyste v hluchém místě mohli mít vestavěnou skříň. Vestavěná skříň vám efektivně ušetří prostor. Nejen, že využijete celý prostor na šířku, ale i na výšku, protože klasické skříně mají klasické rozměry a vestavba může být od zdi ke zdi a vysoká až do stropu. Dobře udělaná skříň nemusí jen zakrývat hluché místo, ale může i předělovat prostor v rámci jednoho pokoje - dělat umělou stěnu s praktickým užitím uvnitř. Uspoří tak místo a zároveň harmonicky oddělí prostor třeba spací a obývací zónu.

Vestavěná skříň není jen nábytkem

Může být i rozšířením stávajícího bytu. Kvalitní vestavěná skříň může být i samostatným prostorem pro žití. Do takové větší skříně na míru se dá vtěsnat pracovní stůl, úklidová komora či skříňka. Schováte do í šaty, deštníky, vysavač, stolek i třeba příruční nářadí. Díky kvalitním materiálům má i vysokou nosnost a tak lehce nahoru dáte třeba lyžáky před další zimou.

Na míru, ale od profesionála

Nezkoušejte to sami. I když k tomu obchody pro kutily svádí. Na trhu je spousta firem, které se tím živí. Ať už si vyberete truhláře, nebo designéra, který má vlastní kontakty na realizátory, určitě neuděláte chybu. Designér vám navrhne skříň na míru, včetně moderních doplňků i včetně osvětlení uvnitř nebo dojezdů či speciálních materiálů a to tak, aby vám skříň hezky zapadla do bytu. Podobně jako truhlář, jen s lepším citem pro celkový interiér.

Výhody

• přizpůsobí se každému interiéru, využijí každý kousek místa

• umožní rozdělit vnitřní prostor podle vlastní fantazie

• nabízí velké využití pro materiály a výklopné systémy, posuvy apod.