DIY: Vlastní fotografie jako designový doplněk interiéru

19.07.2018

Nechcete schovávat fotografie ve fotoalbech někde v knihovně, kam se stejně nikdy nepodíváte? Nebo nevyvoláváte fotografie vůbec a říkáte si, že je to škoda? Nebo vás jen zkrátka nebaví fotografie věšet jen tak na zeď? Zkuste je použít jako hlavní motiv v interiéru. Nevíte jak? Poradíme, jak z fotek vyrobit strom.

Co je k tomu potřeba:

několik zarámovaných fotografií se stěžejními okamžiky života nebo jen všech členů rodiny

• barvy na zeď

• tužku a fantazii

Příprava a umístění stromu

Najděte si inspiraci, jaký strom by se vám líbil, na internetu. Pokud si troufáte, nechte se unášet vlastní fantazií při jeho kresbě. Vyberte si vhodné místo na zdi, kam strom umístíte. Může to být zeď nad schodištěm nebo prázdná stěna za sedačkou v obýváku či příčka vedoucí do kuchyně. Ideálně prostor, kde se všichni potkávají nebo kolem něj procházejí. Tak, aby tento nový dominantní prvek byl pořád na očích.

Strom si můžete vytisknout či nechat nezvětšovat v tiskárně a přenést na zeď několika způsoby. Prvním je přenosný papír - jednoduše obkreslíte obrys na vytisknutý papír a přenosný papír zanechá na zdi otisk (podobně toho docílíte, pokud zadní stranu kolem obrysu stromu začmáráte měkkou tužkou). Můžete také použít projektor a strom na zeď promítnout a kreslit podle něj.

Výmalba

Strom si nejprve malým štětcem obtáhneme a necháme obrys zaschnout. Až obrys zaschne, vybarvíme vnitřek. Štětec hodně otírejte a nenechávejte na něm příliš mnoho barvy - barva stéká a může se ve větším množství snadno dostat přes okraj. Jestli máte obavy a nechcete si na výmalbu dávat pozor, můžete obrys stromu zajistit lemovací páskou - jako při výmalbě stěn, kterou pak jednoduše sloupnete.

Instalace fotografií

Fotografie je ideální umístit na jednotlivé větve jako by rostly přímo na stromě. Rámečky můžete zvolit, jaké chcete. Někdo dá přednost čistému designu a zvolí jednobarevné, třeba v barvě kůry stromu, někdo má rád barvy a použije mnohobarevné.

Stěna z fotografií, které rostou na stromě je krásnou vzpomínkou třeba na dětství vašich dětí nebo přehlídka nejkrásnějších okamžiků společného života. Je ideální tam, kam se nevejde žádný nábytek a prostor působí prázdně. Zkuste do vlastního interiéru dát i kousek sebe. Nemusíte se bát, je to jednoduché a opravdu to zvládne každý.

Zdroj fotografie: pinterest.com