DIY: Kobereček ve tvaru jednorožce

02.08.2018

Přemýšleli jste, jak zvelebit dívčí pokojíček, tak abyste šli s dobou? Miluje vaše malá jednorožce? Zkuste děti překvapit vlastním koberečkem jednorožcem.

Co budeme potřebovat:

• plátno nebo papír na šablonu - dle velikosti koberečku

• bílý kožíšek

• duhový kožíšek nebo obarvený podle libosti

• tavnou pistoli

• provázek nebo lano

• nůžky na textil

Postup:

Je na vás jestli budete dělat jednorožci jen hlavu nebo celé tělo, každopádně je vhodné nejúrve si tělo připravit na papír a kožešinu vystřihnout až podle ní. Nemusíte se bát okraje kožešiny, není třeba začišťovat, nepárá se.

Uši vystřihneme také nejprve z papíru a poté z kůže. Jejich barevný střed získáme pomocí barevné kožešiny o cca 2 cm menší, než jsou uši bílé. Barevné uši nalepíme tavným lepidlem. Obě kompletní uši nalepíme na okraj hlavy.

Oči vystřihneme buď z černé plsti, kterou přilepíme tavným lepidlem nebo je možné je udělat i z černé kožešiny. Opět nalepíme.

Teď už jednorožci zbývá jen hříva a roh. Hřívu - pokud máme jen kobereček ve tvaru hlavy - vystřihneme do tvaru trojúhelníku, zda máme hřívu na celé tělo trojúhelník na jedné straně protáhneme. Do přední části vystřihneme otvor, kterým protáhneme později roh z lana. Roh vytvoříme stočením provazu do copu, který na konci sestříhneme do špičky a zajistíme jeho rozmotání lepidlem. Roh provlékneme dírou v hřívě a celé pak dolepíme na vrchní část hlavy mezi uši nebo v případě celého těla někam do prostoru mezi uši a tělo.

Jednorožci už jen zbývá učesat kožíšek a je připraven ke službě pro drobné dětské nožky. Nemusíte se bát, jde ho jemně v ruce i umýt pomocí mýdla, pokud se zašpiní.

Zdroj fotografii: pinterest.com