DIY: Dřevěný závěs na klíče s tabulkou na vzkazy

26.07.2018

Pořád se vám někde povalují klíče? Nebaví vás lepit vzkazy na lednici, kde je nikdo nečte? Lístečky se ztrácí? Nemáte už místo na poznámky na stole nebo komodě? Zkuste si doma vyrobit vše v jednom sami a to podle svého.

Co je k tomu potřeba:

dřevěnou desku, drobnou dřevěnou krabičku a sololitovou větší desku (2x větší než dřevěná deska)

• barva na dřevo - tabulová a bílá

• háčky na klíče /kolíčky/

• provázek

• syntetické lepidlo na různé materiály

• různé dekorace, nápisy, ozdoby

Příprava dřevěné desky a krabičky

Dřevěnou desku - může to být i staré kuchyňské prkénko nebo kousek odřezku překližky, očistíme. Dobré je kousek dřeva i otřít smirkovým papírem. Barva pak dobře přilne k podkladu. Rovnoměrně natřeme tabulovou barvou a necháme zaschnout. Drobnou dřevěnou krabičku natřeme na bílo a necháme zaschnout.

Kompletace

Dřevěnou desku přilepíme na sololitový podklad tak, aby lícovala s jednou stranou. Naproti ní přilepíme doprostřed, ale zároveň do spodní třetiny dřevěnou krabičku, pod kterou umístíme věšáky nebo kolíčky rovnoměrně vedle sebe. Střed si můžete snadno také naměřit pomocí pravítka. Vrchní díl desky sololitové desky zajistíme provázkem nebo jej můžeme ke zdi rovnou přiklepnout hřebíčkem, záleží jen na vás. Nabízí se zde také prostor pro vlastní fantazii - odekorovat nápisem Home, či Love, který také přilepíte lepidlem. Háčky lze ještě nabarvit nebo na ně pověsit ozdobu. Barvou můžete vymalovat dekor do horní části sololitu.

Dřevěná nástěnka, která má dekorační i praktický charakter se hodí do každého interiéru. Díky zavěšení na zeď se hodí i do skutečně malých prostor a vzkazy vedle klíčů budou na očích každý den, takže se nebudete muset bát, že by je někdo zapomněl. Tento pomocník se hodí také jako dárek do nového bytu, domu či jako svatební dar pro společné bydlení.