Proč mít po ruce designéra při plánování kuchyně?

27.11.2017

Asi valná většina z Vás si říká, že svojí novou kuchyni zvládnou vymyslet sami. Ano zvládnete! Ale málokdo vidí předem tu velikou oběť, která za vším stojí. Tou obětí je Vaše energie, finance a především Váš čas...

Máte sen, který si chcete uskutečnit a ať už je to bílá lesklá, dřevěná či jiná kuchyně, co všechno musíte zkombinovat a uspořádat tak, aby z toho byl celek, není vůbec jednoduché. Máte dvě varianty, zajít do kuchyňského studia nebo za truhlářem. Oboje má své pro a proti ale o tom jindy. Důležité je, že v obou případech jde druhé straně o to, aby jste utratili co nejvíce peněz a oni měli co nejméně práce.

Nikdo už Vám ale neřekne, že fólie na dvířkách se po čase začne loupat, že písty ve výklopných skříňkách vytečou, že se madla vyviklají, atd. A proč Vám to neřeknou? Protože než se to stane, skončí záruční doba. Stálo by je to také čas a zakázku. Daleko radši si najdou čas na pomluvu konkurence, aby jste přestali váhat úplně.

Máte vyhrazený určitý rozpočet a máte představu jak velká a barevná by měla Vaše kuchyně být, ovšem cenová nabídka bude vždy vyšší než Váš rozpočet, proč? Protože čím víc utratíte, tím větší zisk bude mít prodejce/truhlář. Často se tato situace řeší zmenšením kuchyně, což je naprostý nesmysl. Ve většině případů stačí nahradit mnoho malých skříněk za méně větších, čímž se velikost kuchyně nemění. Tím se samozřejmě zmenší i částka za montáž. A spousta dalších faktorů o kterých nevíte a ani se nedozvíte.

Designérovi jde především o vzhled, funkci a kvalitu a to z hlavního důvodu - reference, to je to co je živí. Udělá vám kompletní 3D návrh včetně všech materiálů, malby zdí, dekorací, světel a stínů. Poskytne Vám ten nejširší výběr, kde nebudete limitováni a tak se vyhnete únavným a dosti nepříjemným frázím typu: ,,To nedodáváme,, Ne to nemáme,, To nejde,,

Toto od designéra nikdy neuslyšíte, naopak Vám poradí kde sehnat, jaké komponenty a kde jsou právě výhodné. Jak propojit barvy i se zbytkem interiéru, s podlahou a dalšími prvky. Mimochodem už se vás třeba na to, jakou máte podlahu, někde zeptali při plánování kuchyně?

Sice si za služby designéra zaplatíte, ale úsporu kterou díky němu získáte, aniž by jste o tom vlastně věděli, to nikdy nepřevrší a to nejen finanční ale především čas a Vaše nervy.

Tereza Čapková